Plave zgrade

ЖЕНЕ ПРЕДУЗЕТНИЦЕ СА ПОДРУЧЈА ОПШТИНЕ ЛАКТАШИ РАЗМЈЕНИЛЕ ИСКУСТВА И ПРЕДОЧИЛЕ ПРИМЈЕРЕ ДОБРЕ ПРАКСЕ

ЖЕНЕ ПРЕДУЗЕТНИЦЕ СА ПОДРУЧЈА ОПШТИНЕ ЛАКТАШИ РАЗМЈЕНИЛЕ ИСКУСТВА И ПРЕДОЧИЛЕ ПРИМЈЕРЕ ДОБРЕ ПРАКСЕ
23.07.2019.

У Лакташима је данас одржан први по реду „Дан отворених врата за предузетнике општине Лакташи“, у оквиру кога је, у сарадњи са пројектом „Жене на изборима у Босни и Херцеговини“, који финансира Влада Шведске а имплементира УНДП у БиХ, између осталог, дискутовано о женском предузетништву и социјалним/јавним сервисима.

Општина Лакташи је, овом активношћу, дала прилику предузетницима да унаприједе интеракцију са локалном заједницом, те да међусобно разговарају о проблемима са којима се сусрећу у свакодневном раду, да размјене искуства и примјере добре праксе, а све у циљу његовања добрих односа и директног контакта са представницима мале привреде и промоције предузетника који послују на територији Општине.

„Велика ми је част да сам данас у Лакташима, која је једна од наших партнерских општина, те да имамо прилику да разговарамо на данашњу тему женског предузетништва, што и јесте циљ нашег пројекта, а то је оснаживање жена и јачање женског лидерства у Босни и Херцеговини“, рекла је Лејла Рамић-Месиховић, менаџер пројекта „Жене на изборима у БиХ“.

Она је додала да је ова локална заједница позната по свом предузетничком духу, те да је за женско предузетништво потребна, прије свега, мотивација.

„Мотивација је кључна ствар за предузетништво, па онда и приступ финансијама, а за једну жену је још додатно важно да усклади пословне и кућне обавезе“, истакла је она.

„Женама је, свакако, теже да се остваре и као академски грађани и да буду успјешне у свом послу, али у исто вријеме и да ускладе своје приватне обавезе, прије свега да буду мајке. Сматрам да би се требало више размишљати у том правцу, како их подстаћи и помоћи им да се остваре у предузетништву, јер имамо много примјера успјешног рада на мјестима гдје су жене руководиоци“, рекао је начелник општине Лакташи Ранко Карапетровић.

Планирано је да се овај вид комуникације са предузетницима настави, најмање, свака три мјесеца, као примјер доброг јавно-приватног дијалога, којим се поспјешује комуникација локалне управе са предузетницима, нарочито онима који нису активни у Савјету за привреду и запошљавање Општине Лакташи, и немају већ успостављену комуникацију са локалним властима.

Данашњи догађај окупио је много предузетника, а дискусија је настављена у неформалном дијелу догађаја, када је уприличен коктел са начелником.